Znaleziono 321 wyników

Powrót

autor: mzk
13 maja 2022, o 09:54
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Witaj maj, 1 MAJ

To inne ujęcie. To niestety wszystko co mam "na szybko", ogólnie mam dziesiątki, jak nie ponad sto zdjęć z tego okresu (w dużej mierze nigdy nie publikowanych), ale nie na tym komputerze :)
autor: Wałasz
22 maja 2022, o 09:49
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Suchostrzygi

Miałem okazję zapytać o to w Urzędzie Miejskim Tczew. Na pewno nie było żadnego aktu rządowego aktu prawnego, który by jednoznacznie stwierdzał, że z dniem X Suchostrzygi zostają złączone z miastem Tczew albo wyodrębnia się obszar wsi pn. Tczewskie Łąki i włącza się go do gminy wiejskiej Tczew. Są t...
autor: zielu
26 maja 2022, o 09:03
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Parowozy dawnego Tczewa

Profil FB "Z krawędzi peronu" znowu zaskakuje: Wczoraj w galerii WRP Pan Krzysztof Prądzyński "Generał" opublikował kapitalne zdjęcie wykonane w Tczewie 13 maja 1986 roku. Autor napisał: "W chwilę po przyjeździe "pendla" z pracownikami stacji i lokomotywowni Zającz...
autor: mieczy
3 cze 2022, o 12:46
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kombinat Malinowo

Robotnik Rolny 26 lutego 1989
(nie miałem pojęcia, że taka gazeta istniała)
autor: mzk
21 sie 2022, o 17:41
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wrzesień 39 r. i okupacja

Chyba jeszcze nie było
13 lis 2022, o 10:55
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Zamkowa 23

To nie jest Zamkowa 23 - układ zabudowań zupełnie nie pasuje ani do mapy przedwojennej, ani obecnego widoku z Google Satelite. Zamieszczone wyżej zdjęcie dotyczy Zamkowej 21, która obejmuje kilka budynków wielorodzinnych (B, C itd.). Tutaj widać to dokładnie na Google Street View.
13 lis 2022, o 11:40
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Garncarska

Taka ciekawostka, że Konrad Wiśniewski z Krótkiej 15 był właścicielem domu na ob. Czatkowskiej 3A. Kupił w 1929 r. nieruchomość po zmarłym J. Grosskopfie od młyna parowego i spichlerza na Gdańskiej, przebudował i powstała willa. Od blisko 2-ch lat budynek ten jest wystawiony na sprzedaż. Aktualne og...
autor: zielu
14 lis 2022, o 11:46
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Garncarska

Genialne zdjęcie z allegro "Tczew - Uroczystości, biskup gdański 1930r." Hierarcha idący przy żołnierzach to biskup chełmiński Stanisław Wojciech Okoniewski. Kapłan obok - w okularach i krzyżem w ręku - to według mnie ks. Aleksander Kupczyński - proboszcz fary. Kapłan drugi z prawej to ch...
23 gru 2022, o 10:31
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Pracownicy kolei tczewskiej

Proponuję w pierwszej kolejności kontakt z Archiwum Zakładowym PKP S.A.: https://www.pkp.pl/pl/kontakt-z-pkpsa/archiwum-zakladowe-pkp-s-a Jeżeli tam nic nie mają, to następne kroki może skierować do Archiwum Państwowego w Gdańsku. Są tam różnego rodzaju zespołu archiwalne kolei, ale przede wszystkim...
23 gru 2022, o 10:36
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Stare nazwy ulic

Rokossowskiego to była wcześniej ulica Skarszewska, z tym że ona obejmowała dwie współczesne drogi: Wojska Polskiego i Jagiellońską. Jeżeli to były obiekt na WP, to jeden ze znajdujących się przy aktualnym parkingu starostwa: albo budynek mieszkalny, albo restauracja. Z inwentarza akt nadzoru (poz. ...