Znaleziono 342 wyniki

Powrót

autor: AnnaK
12 kwie 2021, o 19:17
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Jarosława Dąbrowskiego

Na zdjęciu fragment ul. Pocztowej przed wojną.Ciekawostka to osoby,które udało się ustalić :Edmund Chmielewski i Henryk Chmielewski (później harcerz tczewski).
CCI_000008 (2)(1).jpg
autor: AnnaK
13 kwie 2021, o 19:35
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Cyganie / Romowie

Ta fotka wygląda na starą.Oceniam z okresu I wojny.Przedstawia cyganów lub flisaków.
CCI_000005 (2).jpg
autor: AnnaK
14 kwie 2021, o 17:24
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Wąska

Widok od ul.Wąskiej na mury miejskie.Zdjęcie z lat 60-tych.Widoczny jeszcze budynek mieszkalny.
CCI_000002.jpg
autor: zunia
16 kwie 2021, o 12:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wojskowe Bataliony Górnicze

Pan Jarosław Malarowski przesłał mi mailowo 3 strony czasopisma „Polska Zbrojna - Historia” z artykułem Pawła Piotrowskiego „Instrument represji”, w którym zamieszczono zdjęcie kociewskich żołnierzy – górników. Wytłumaczył, dlaczego tylko to jedno zdjęcie zostało użyte.”(…) Nie wiem, czy wspominałem...
autor: Wałasz
24 kwie 2021, o 08:30
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Stare nazwy ulic

Trudna sprawa, bo rok 1910 r., w którym został wystawiony dokument, może sugerować czas zmian w numeracji. Nie mam pewności co do nazwiska - Fischer lub Discher? Jeśli Pan wie, o jaką osobę chodzi, to proszę podać. Poza tym sam fakt zamieszkania nie musi oznaczać własności. Zatem to mógł być równie ...
autor: Ramses74
29 kwie 2021, o 09:23
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Przedmioty dawnego Tczewa

Witam :hi

przypinka 12-go festynu gimnastycznego regionu "Dolnej Wisły" dnia 6/7 lipca z 1907 roku.

Pzdr Damian 8-)
autor: LukaszB
13 maja 2021, o 21:01
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Studzienki kanalizacyjne

W trakcie remontu Kozen wymieniane są zabytkowe klapy kanalizacyjne. Po sygnałach mieszkańców, dwa szybkie telefony do Zuku i Zwik - klapy zostaną zabezpieczone i uratowane :)
autor: Wałasz
15 maja 2021, o 11:07
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Bory Tucholskie na pocztówkach

Zainteresowanym historią gminy Osie, Borów Tucholskich i Wdeckiego Parku Krajobrazowego polecam publikację: Dawid Schoenwald, "Wdecki Park Krajobrazowy. Historia regionu źródłem pisana", Wdecki Park Krajobrazowy, Osie 2015 . Można ją pobrać w formacie PDF z adresu: http://publikacje.wpk.or...
autor: LukaszB
21 cze 2021, o 20:19
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Szkoły

Piękna (i droga) pocztówka z ebaya.de..
autor: zielu
22 cze 2021, o 09:19
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Historia w gazetach ukryta

Na portalu trojmiasto.pl ciekawy tekst o tym, czym żył Gdańsk 100 lat temu. Między innymi tym, że po wprowadzeniu nowego podatku hotelowego gościom przyjeżdżającym nad morze w interesach bardziej opłacało się nocować w tczewskich hotelach :) - https://historia.trojmiasto.pl/Sto-lat-temu-nad-polskiem...