Znaleziono 28 wyników

Powrót

autor: mirza3
24 mar 2011, o 19:44
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: napisy na murach

Ciekawe, że czasem wystarczy po prostu wyżej zadrzeć głowę aby w miejscu, które mijało się już wiele razy dostrzec coś nowego. marzenie1.JPG Na szczycie nowoczesnej, ale przedwojennej willi przy ul. Wyspiańskiego 13 odczytać można Inicjały J.M.N. i rok - 1939, a między nimi ledwo widoczną, pewnie dl...
autor: LukaszB
10 kwie 2011, o 14:46
Skocz do działu
Skocz do tematu

Tczewskie Madonny

Gdzie znajduje się ta płaskorzeźba?
autor: mieczy
14 lip 2011, o 10:22
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Drewniane antresole i werandy

No to ja dodam podwórko Lecha 5.
autor: zet48
8 sie 2011, o 17:08
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Drewniane antresole i werandy

Jeszcze jedna zapomniana drewniana weranda na ulicy 30-go stycznia
autor: mzk
4 lis 2011, o 05:10
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Nowy dworzec

Szanowni Państwo, Chciałbym się z Wami podzielić czymś, co w ostatnim czasie wywołało na mojej twarzy spory uśmiech podczas wertowania archiwalnych dokumentów. Jak wygląda nasz "nowy" dworzec każdy widzi. Dla wielu z Państwa jest on ważnym dla komunikacji kolejowej, strategicznym punktem g...
autor: LukaszB
16 sty 2012, o 23:33
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Zabytkowe wyposażenie budynków

W starszych domach można odnaleźć równie stare elementy wyposażenia. Przykład z ulicy Gdańskiej, piękny włącznik na światło, którego zachowały się aż trzy sztuki :yahoo Musicie uwierzyć, że jest na nich napisane Licht
autor: zet48
25 lut 2012, o 17:10
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Plac Hallera

Były to głównie potłuczone średniowieczne naczynia, resztki jedzenia i zwierzęce kości. Wracając do pl. Hallera to mam ciekawostkę. Płaskorzeźby (teraz przykryte banerem sklepowym) ma tylko jedna kamienica ...ale dziś wiemy że taką ozdobę miały 3 kamienice. Pierwsza to znana nam płaskorzeźba na kami...
autor: Jadzia
1 lis 2012, o 22:02
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Plac Hallera

Panowie w przedwojennym klimacie :hi Przed kamienicą Maciejewskiego (foto od zaprzyjaźnionego przesympatycznego pana):
Fab.jpg
Fab1.jpg
Te wystawy... :)
autor: Big Zbig
21 lis 2012, o 17:47
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Stare przedmioty z tczewskich domów

W jednym z wcześniejszych postów przedstawiłem skrzynkowy aparat fotograficzny AGFA, którym ojciec mój wykonał setki zdjęć. Teraz chciałbym przedstawić jego autofotografię wykonaną tym aparatem z wykorzystaniem lustra w sklepie Finstera ( wcześniej Borkowskiego) w Nowem nad Wisłą.
autor: Jadzia
21 lis 2012, o 23:37
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Stare przedmioty z tczewskich domów

W domowym archiwum zachował się dowód osobisty mojego pradziadka, o którym już wspominałam http://www.dawnytczew.pl/forum/viewtopic.php?p=28305#p28305" onclick="window.open(this.href);return false; Szkoda, że nie ma zdjęcia :( Zwróćcie uwagę, jakie dane wówczas były wpisywane w dokumencie ...