Znaleziono 4 wyniki

Powrót

autor: Big Zbig
9 paź 2011, o 14:05
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Strzelnica w Pelplinie

W wydanym w roku 1998 opracowaniu albumowym "Byłtaki Pelplin< nz stronie 98 zamieszczono fotografię wykonaną z okazji poświęcenia strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego (31 lipca 1927 roku. Gdy zdjęcie to pokazałem nieżyjącej już mojej teściowej Cecylii, to ze zdziwieniem stwierdziłem,że wi...
autor: Big Zbig
18 sty 2020, o 18:55
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: W powojennym Pelplinie

Osób nie znam. Jednak miejsce wykonania zdjęcia, to park biskupi a dokładniej - staw rybny w tym parku.
autor: Big Zbig
28 sty 2020, o 17:06
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: W przedwojennym Pelplinie

Dokładnie 100 lat temu odbyły się uroczystości związane z wkroczeniem polskiego wojska do Pelplina. Około godziny 11.00 do miasta wkroczył pierwszy oddział pułku Ułanów Krechowieckich pod dowództwem rotmistrza Zygmunta Podhorskiego oraz obsada pociągu pancernego, która zajęła kolej. Około godziny 12...
autor: Big Zbig
8 lut 2020, o 20:38
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Strzelnica w Pelplinie

Jednym z najbardziej zasłużonych członków Bractwa Kurkowego w Pelplinie był Hipolit Czesław Płocieniak. Przekazał nieodpłatnie część ziemi swego majątku na Woli, gdzie wybudowano strzelnicę i budynek bracki ( w tzw. Gaju ). Dwukrotnie uzyskał godność Króla Kurkowego ( w roku 1927 i 1938 ). Jego losy...