Znaleziono 4 wyniki

Powrót

autor: kola
26 maja 2018, o 13:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Henryk Chmielewski - bohater ruchu oporu

Witam Moja mama Ludwika Chmielewska opowiadała mi o kontaktach z rodziną Jurgo w czasie okupacji. Chciałbym dodać że Henryk w domu i przez kolegów nazywany był Bubi. Moja mama i Henryk płynnie rozmawiali po niemiecku i oczywiście po polsku.Ojciec Henryka prowadził w Tczewie szkołę szoferów i warszta...
autor: kola
26 maja 2018, o 15:03
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Zakłady fotograficzne

Zdjęcia pokazujące personel zakładu fotograficznego, który w czasie wojny mieścił się na ulicy Dąbrowskiego. Większość zdjęć pochodzi z roku 1942; z licznego grona widocznych na fotografiach osób, bodaj tylko dwie nie nosiły typowo polskich nazwisk. Warto zwrócić uwagę na uliczne urządzenie służące...
autor: kola
26 maja 2018, o 15:50
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Henryk Chmielewski

01.JPG Świadomość tragicznej śmierci tego przystojnego, młodego człowieka napawa smutkiem. Oto wspomniany wcześniej opis działalności Henryka: M01.JPG M05.JPG M02.JPG M03.JPG M04.JPG Wojenne losy Henryka i okoliczności jego śmierci postaram się rozwinąć w postach za kilka dni. https://www.dawnytcze...
autor: kola
19 maja 2019, o 13:53
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Władysław Jurgo

Na zdjęciu z Lwowa( po prawej) Henryk Chmielewski też odznaczony krzyżem "Virtuti Militari ", a po lewej kto jak nie Jurgo.