Znaleziono 221 wyników

Powrót

autor: Jadzia
14 sie 2011, o 21:10
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kino "Wisła"

Kino "Wisła" trochę bliżej, po prawo saturator. Lata chyba 70-te...
autor: niespokojna66
5 lut 2012, o 17:37
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: ul. kard. Wyszyńskiego/1 Maja

Restauracja Bałtycka i po prawej to CHYBA Siostra Anna - postrach kilkuletnich grzeszników z Parafii Św. Krzyża :facepalm DDD03.JPG Cepelia: DDD02.JPG Artykuły Szewsko - Rymarskie i zakład FOTO (choć mam drobne wątpliwości, czy to na pewno 1 Maja ): DDD01.JPG to jest na pewno 1-go Maja, :)Fotograf ...
autor: Big Zbig
13 mar 2015, o 15:56
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Przedmioty z naszej młodości

Wśród kart jednej z moich książek odnalazłem pocztówkę dźwiękową z roku 1977, na której utrwalono kultowy skecz kabaretu Dudek "Ucz się Jasiu", w premierowej obsadzie : Jan Kobuszewski , Wiesław Gołas i Bronisław Pawlik. W późniejszych wersjach Bronisława Pawlika jako klienta zastępował Wi...
autor: G.S.
12 paź 2015, o 13:07
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kościół Farny Pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Niedawno otrzymałem, poprzez łańcuszek życzliwych znajomych, kilka starych zdjęć powiązanych z Farą z prośbą o upublicznienie. Zdjęcia przekazał Pan Marek Schirmer z Witten. Pan Marek odziedziczył je po zmarłej cioci, która urodziła się i mieszkała w Tczewie, po czym wyjechała do Niemiec. Niestety w...
autor: be-good
31 sty 2016, o 19:46
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczewskie nazwy

Znalazłem książkę online, którą ostatnio namiętnie wertuję, bo można tam przeczytać skarby nieobecne w jakichkolwiek popularnych polskojęzycznych "tczewskich" publikacjach; to Historia Powiatu Tczewskiego dra Fr. Schultza sprzed ponad 110 lat (zbiory tczewskiej MBP) . Skąd nazwa MALINOWO ?...
autor: zunia
8 lis 2016, o 16:52
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczew w filmach

Nie wiem, czy tczewianie grali w filmie „Krzyżacy”, ale na pewno podglądali pracę filmowców. W Kronice 8. Drużyny Harcerzy przy Szkole nr 8 na Suchostrzygach znajdują się fotografie z wycieczki na plan filmowy. Harcerze odwiedzili filmowców 13 września 1959 roku. http://i65.tinypic.com/2a5ygpu.jpg F...
autor: Jadzia
5 lut 2017, o 13:57
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Plac Hallera

Z Allegro. Licytacja od 120 zł :(
5al.jpg
6.jpg
EDYTA: fotka na bank zrobiona w 1938 r. W tym czasie modernizowano rynek.
autor: Jadzia
5 lut 2017, o 14:00
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Dom św. Józefa

Z Allegro. Licytacja od 120 zł :(
1a.jpg
2.jpg
"II RP Tczew, Hala, duża ax"