Znaleziono 11 wyników

Powrót

autor: Big Zbig
3 mar 2017, o 12:11
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: 1% podatku

Korzystając z okazji, że na Forum poruszono również temat przekazania 1% podatku, załączam prośbę w imieniu mojej wnuczki Julki i jej rodziców.
autor: Ramses74
25 sty 2020, o 17:49
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Przedmioty dawnego Tczewa

Witam :hi ,

dorwałem na ebayu... 8-)

Pzdr Damian :)
autor: Kristoph
29 wrz 2023, o 13:18
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczewscy Naziści

Powiatowa organizacja NSDAP w Tczewie dzieliła się na tzw. Ortsgruppe (gminy) i tak: Ortsgruppe Dirschau-Altstadt placówka przy Samborstraße 14 Ortsgruppenleiter Horst Zachrau zamieszkały Eichhardtstraße 1 Ortsgruppe Dirschau-Neustadt placówka przy Brückenstraße 3 Ortsgruppenleiter Ernst Schendel za...
autor: niespokojna66
15 paź 2023, o 11:19
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Znaleziona przy okazji poszukiwania innych zdjęć -pocztówka z widokiem na osiedle Zatorze i stary wiadukt z Kozen w kierunku obecnego dworca , po prawej cukrownia , w dole stary dworzec. W trakcie rodzinnej dyskusji doszliśmy do wniosku, że prawdopodobnie zdjęcie zostało zrobione z wieży kościoła pw...
autor: Kristoph
17 paź 2023, o 08:24
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczewscy Naziści

Mam tu taką mapkę ukazującą tkz. Untergau skąd wynika że Baldau i Kniebau należą do Ortsgruppe Dirschau-Süd
autor: Kristoph
20 paź 2023, o 10:07
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczewscy Naziści

Mam taką rozpiskę nazistów Powiatu Tczewskiego z Arkusz zarządzania NSDAP z czerwca 1941
autor: Wałasz
20 paź 2023, o 11:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczewscy Naziści

Taka ciekawostka, że wymieniony na liście Fritz Neubauer z Rukosina był komisarycznym wójtem gminy Tczew-Wieś (Amtskommissar-Dirschau Land) w czasach okupacyjnych. Administracja gminy mieściła się w jego majątku ziemskim, znajdującym się prawdopodobnie naprzeciw dawnego folwarku rukosińskiego. A jes...
autor: nina_hz
25 paź 2023, o 19:04
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Przedmioty z naszej młodości

Ja z Panią Reginą rozmawiałam osobiście. Przekazała mi wszystkie swoje materiały dotyczące Lalkowych. Zrobiłam o tym wpis na swojej stronie: https://dipp.info.pl/baza-dipp/pomorskie/powiat-starogardzki/gmina-smetowo-graniczne/majatek-zukowskich-w-lalkowych-na-kociewiu Pani Regina stwierdziła, że wła...
autor: Wałasz
26 paź 2023, o 08:08
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Przedmioty z naszej młodości

Jeśli tak faktycznie jest, to musiała nastąpić jakaś przebudowa lub projekt był modyfikowany i wzniesiono nieco inny budynek. Proszę zwrócić uwagę, że na szkicach dwór ma duży dach mansardowy, tymczasem ten ze zdjęcia na DT ma zwykły dwuspadowy i boczne ściany na piętrze trójkątne, szczytem sięgając...