Strona 3 z 14

Re: Wieżyczki mostowe

: 10 sie 2011, o 20:55
autor: be-good
Bulma pisze:
zet48 pisze:Mam tylko prośbę - wewnątrz wieży na cegłach można znaleźć wiele starych podpisów ... nie niszczmy ich, nie niszczmy wnętrza wieżyczek
Spokojna głowa/czacha, Zet :ok Jedyną rzecz, którą mam zamiar zrobić wieżyczkom to fotki dla potomności 8-) I dzięki za ukazanie przejścia na mój wymiar, hehe :lol:
Dasz radę jeśli radę dają stukilowi dwumetrowcy (photo by Jadzia): :facepalm

Re: Wieżyczki mostowe

: 10 sie 2011, o 22:13
autor: zet48
Otwór z mojego zdjęcia przez który przeciskał się nasz forumowy kolega :) ma 50 cm w szerokości i tyle samo w wysokości :ok

Re: Wieżyczki mostowe

: 11 sie 2011, o 17:11
autor: Jak.osa
Jeszcze takie jedno małe pytanie. Sądząc po wyglądzie i czasie dobudowania "zastępczego" kawałka kratownicy, możemy przypuszczać, że było tam kiedyś "normalne" wejście na taras wokół wieżyczki?

Re: Wieżyczki mostowe

: 12 sie 2011, o 17:12
autor: Jak.osa
Wiadomość do zet48 (piszę tutaj, bo PW mam zablokowane). W której wieżyczce jest wejście do tego tunelu pod jezdnią? W lewej (obecnie otwartej) czy w prawej (obecnie zamkniętej :( ). I czy można przejść z lewej wieży do prawej korzystając z kładki nad przęsłem (chodzi mi głównie o stan schodów w prawej wieżyczce od strony Tczewa). Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ podczas mojej przyszłej wyprawy chcę zwiedzić trzy dostępne wieże.

Re: Wieżyczki mostowe

: 12 sie 2011, o 18:50
autor: zet48
Schody w obu wieżach od strony Tczewa są w kiepskim stanie i są pozarywane ...wejście do tunelu jest w pierwszej lewej od Tczewa

Re: Wieżyczki mostowe

: 15 sie 2011, o 15:12
autor: Bulma
W końcu dziś udało mi się zdobyć wszystkie wieżyczki :yahoo Mieliście rację, przez tą szeroką szparę poszło całkiem gładko, szkoda tylko, że końcowa część schodów jest zawalona, a bez profesjonalnego sprzętu wolałam się tam nie gramolić, tym bardziej, że mam lęk wysokości... :oops: Kolejną wieżyczkę również zdobyłam, moja pupa jakimś cudem przecisnęła się przez tę wąską kratkę, musiałam nią tylko przez nią przewiercić :P Ale tam nawet nie dało się wejść na jakikolwiek poziom, gdyż schody były rozwalone na samym dole (na górze też jak udało mi się zauważyć) no a poza tym to była ponad 20 cm warstwa ptasich kup i zdechłych gołębi, więc wolałam się w tym nie babrać 8-) Załączam parę fotek, pewnie już wszyscy znają te miejsca na pamięć, ale i tak się pochwalę :lol:

Re: Wieżyczki mostowe

: 15 sie 2011, o 17:10
autor: Jak.osa
Nie byłem jeszcze na Moście, ale jestem zaskoczony Bulma. Zdobyć aż cztery wieżyczki to duży wyczyn. Możesz mi powiedzieć jakie wymiary ma dziura na dojście do wieżyczki "lisewo od strony mostu kolejowego"?

Re: Wieżyczki mostowe

: 15 sie 2011, o 17:37
autor: Bulma
Jak.osa pisze:Nie byłem jeszcze na Moście, ale jestem zaskoczony Bulma. Zdobyć aż cztery wieżyczki to duży wyczyn. Możesz mi powiedzieć jakie wymiary ma dziura na dojście do wieżyczki "lisewo od strony mostu kolejowego"?
Krata ta ma ok. 40 cm szerokości (dokładnie tyle ile moje biodra :facepalm ), ale jak już wspomniałam można się trochę powiercić i wtedy człowiek łatwiej przechodzi :ok Mój partner ma z kolei szerokie ramiona, więc najpierw przecisnął je na "szczupaka". Powinieneś tez dać radę :ok

Re: Wieżyczki mostowe

: 15 sie 2011, o 17:37
autor: Jak.osa
Właśnie chodzi mi o ramiona. Nie wiem czy uda się przejść.
Czy te 40cm to bok, czy przekątna kwadratowej dziury w kracie?

Re: Wieżyczki mostowe

: 15 sie 2011, o 17:44
autor: Bulma
Jak.osa pisze:Właśnie chodzi mi o ramiona. Nie wiem czy uda się przejść.
Czy te 40cm to bok, czy przekątna kwadratowej dziury w kracie?
40 cm to przekątna. Musisz w domu poćwiczyć najlepiej rozciąganie polegające na wyciąganiu rąk do przodu i przyciąganiu ramion do twarzy. I najlepiej jakbyś ruszył na most z kimś w razie czego, bo kawałek za kratką jest wspomniana przez Zeta przepaść, więc dobrze by było się asekurować 8-)