Park w projekcie miejskim

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#11

Post autor: MTTczew »

Może macie milsze wspomnienia bo faktycznie są to dosyć nie miłe "legendy" a pogrążać Naszego miasta i ukazywać go w takim złym świetle nie chce, choć zawsze to pobudza ludzi, gdy czytają o takich sprawach.

Jakieś miłe wspomnienia? :)
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#12

Post autor: LukaszB »

Nie jeden mieszkaniec naszego miasta został w parku poczęty :lol: Trzeba też pamiętać że park do teraz jest piwialnią pod chmurką 8-)
A na poważnie to myślę, że bez ankiety na miejscu się nie obędzie ;)
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

aga_piet
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 670
Rejestracja: 30 sty 2011, o 17:30
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#13

Post autor: aga_piet »

Dziś Park wydaje się być bardzo bezpieczny. Ludzie z psami, żurostwa mało. Zimą najlepsze miejsce na sanki w Tczewie :ok
Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!
Awatar użytkownika

Cez
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 490
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:11
Lokalizacja: Tczew Suchostrzygi
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#14

Post autor: Cez »

Mi park miejski, a zwłaszcza fontanna z żabkami, kojarzy się z dzieciństwem i babcią. Mieszkałem do ósmego roku zycia na rogu Czyżykowskiej i Nad Wisła. Babcia zabierała mnie o róznych porach roku na spacery do parku. Dzieki temu pokochałem przyrode, którą się interesuje do dziś. Pamietam, ze późną zimą szukałem z babcią przebiśniegów, a później zawilców czy jakos tak. No i zbieraliśmy kasztany i żołędzie :) Co do żabek - jak byłem mały to zimą gdy stawek był zamarzniety rodzice sadzali mnie na żabkach i robili zdjęcia :)

W późniejszych latach gdy przeprowadzilem sie na Suchostrzygi doszły mnie słuchy o niebezpieczeństwie w parku - jakies wlasnie gwałty, napady. Nie moglem uwierzyc, bo przeciez chodzilem tam tyle razy jako małe dziecko ;) Gdy chodzilem do I LO w Tczewie to park zaczał mi sie kojarzyc z bieganiem na wf-ie :/ :p

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#15

Post autor: MTTczew »

Czy park kojarzy się tylko z gwałtem? :) Aż chyba będę musiał te informacje potwierdzić na policji...
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#16

Post autor: zet48 »

Nie tylko z gwałtami ...to również miejsce (jak wspomniał Cez) gdzie uczniowie kilku pobliskich szkół odbywali lekcje wychowania fizycznego, miejsca licznych spotkań wagarowiczów, miejsca schadzek i randek wielu par, to miejsce często wybierane przy plenerowych sesjach ślubnych, to miejsce imprez kulturalnych i koncertów, nasi harcerze często trenowali tu gry i zabawy obozowe (np. podchody), to jedno z najlepszych miejsc na dobre piwko pod chmurką, zimą park zamieniał się w poligon bitew na śnieżki ...park przez dziesiątki lat "miał wiele zastosowań" :)
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#17

Post autor: LukaszB »

Cez pisze: Gdy chodzilem do I LO w Tczewie to park zaczał mi sie kojarzyc z bieganiem na wf-ie :/ :p
W klasie maturalnej LO to się biegało na wf-ie na piwo do parku ;) Tak jak pisze Zet48 park jest miejscem przede wszystkim życia towarzyskiego i rodzinnego
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#18

Post autor: MTTczew »

O to chodzi, bo w postach każdy pisał o gwałtach. A co to jest w parku, jak się wchodzi od strony ulicy Bałdowskiej i idzie w stronę amfiteatru i po prawej stronie jest taki jakby plac z murkiem? Co tam było?
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#19

Post autor: zet48 »

Odkąd pamiętam to tam zawsze stała huśtawka :)
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#20

Post autor: be-good »

"Plac z murkiem": viewtopic.php?p=10063#p10063" onclick="window.open(this.href);return false;
Fajne odkrycia :)
ODPOWIEDZ