Znaleziono 300 wyników

Powrót

autor: mieczy
25 sty 2014, o 19:27
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Jarosława Dąbrowskiego

Budynek sądu rok 1932/33

Na zdjęciu właściciel sklepu z ul. Mostowej.

mnie zaciekawiła rura wchodząca do budynku, wodna (?) czy gazowa (?) :scratch
W tych latach stosowano oświetlenie gazowe.

Na murze MBP odnalazłem ślad po niej :)

Zdjęcie z albumu rodzinnego pana Mikołajskiego.
autor: magdaw
6 lut 2014, o 09:03
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczewska Stocznia Rzeczna

Znalezione w pewnej kotłowni :) Czasem warto przyjąć funkcję palacza :lol: :pipe
stocznia ble.jpg
autor: krzysiaczek84
10 lut 2015, o 08:28
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Nabrzeże wiślane

Nie jest to samo nabrzeże ale bliska okolica z widocznymi jakimiś pracami budowlanymi
autor: Łukasz
9 mar 2016, o 12:20
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Most Knybawski

zdjęcie już się pojawiło, ale wstawiam lepsze jakościowo
Most knybawski.jpg
http://www.autobahngeschichte.de/index.html
autor: LukaszB
20 cze 2016, o 15:21
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Stary Dworzec

Na spotkanie o historii Śliwin pewien pan przyniósł oryginalne, przedwojenne dokumenty o naszym dworcu, które znalazł na śmietniku ...
autor: be-good
26 lip 2016, o 19:18
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wrzesień 39 r. i okupacja

BODAJ :scratch nieznane dotychczas powszechnie zdjęcie z napadu na nasze miasto... Fotografia jest do podziwiania na fotopolska.pl już od wiosny tego roku: Drang nach Westen.jpg LEPSZA ROZDZIELCZOŚĆ TU : http://tczew.fotopolska.eu/889511,foto.html WG mnie cień wskazywałby porę (późno) obiadową...
autor: be-good
16 sie 2016, o 22:35
Skocz do działu
Skocz do tematu

Historia w gazetach ukryta

W dniach, w których znów po roku cała Polska pasjonuje się grzebaniem przy nieistniejącym hitlerowskim zakopanym pociągu napchanym złotem (OBYM SIĘ MYLIŁ! :) ) , podaję tczewski konkret prasowy. Takich pociągów z Rosji oraz Królewca musiało przejeżdżać przez nasze miasto mnóstwo... :twiddle Pielgrzy...
autor: keller
24 sie 2016, o 11:11
Skocz do działu
Skocz do tematu

XV Festiwal Grzegorza Ciechowskiego In Memoriam

Jeżeli jeszcze nikt tego nie zaproponował to chciałbym zaproponować wspólny udział, jako DT w kolumnie rowerowej. Koszulki spełniają wymogi kolorystyczne ;)
Co Wy na to?
autor: Big Zbig
27 sie 2016, o 13:19
Skocz do działu
Skocz do tematu

Kurkowe Bractwo Strzeleckie

Pozwoliłem sobie na umieszczenie gorących jeszcze (dosłownie i w przenośni) fotografii z przemarszu ulicami miasta pocztów sztandarowych Bractw uczestniczących w obchodach 20 lecia reaktywowania KBS Tczew.
autor: Big Zbig
2 wrz 2016, o 17:37
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Dom Strzelecki (Strzelnica)

Po przeniesieniu internatu SOSW do nowych pomieszczeń CAON przy ul Grunwaldzkiej obiekt przeznaczono do sprzedaży. Trzykrotnie ponawiany przetarg (ostatni 30.04.2015) nie doszedł do skutku.W związku z powyższym rozpoczął się proces erozji obiektu oraz degradacji otaczającego "parku" z pona...